Ranking silników zaburtowych Honda

Honda BF 2,3 Silnik zaburtowy

Ranking silników zaburtowych Honda

Najlepsze firmy produkujące silniki do łodzi

Liderami w produkcji silników zaburtowych są oczywiście firmy produkcyjne z Europy i Ameryki.Istnieją również oferty od producentów azjatyckich. Są tam również modele wysokiej jakości. A jeśli powstał dylemat, która firma lepiej kupić jednostkę, jest zagadkowy, to dziś istnieje ranking najlepszych producentów, którego liderami są:

 • HONDA. Koncern, który od kilkunastu lat prezentuje konsumentom silniki do łodzi. Cechą urządzeń tej firmy jest ich wykonanie w postaci czterosuwowego cyklu pracy. Odchodząc o rząd wielkości dalej od swoich konkurentów, firma oferuje szeroką gamę jednostek napędowych od 2 do 250 koni mechanicznych.
 • MERCURY. Najpopularniejszy producent silników, produkujący urządzenia o cyklu pracy bez suwu. Obie wersje silnika mają intensywność pracy od 7,5 do 300 koni mechanicznych i cieszą się dobrą opinią niezawodnych, wysokiej jakości i trwałych urządzeń.
 • YAMAHA. Najpopularniejszy koncern oferujący konsumentom silniki gaźnikowe oraz silniki z wtryskiem paliwa typu czterosuwowego i dwusuwowego. Segment produktów firmy jest reprezentowany przez szeroki zakres mocy jednostkowych od 3 do 300 koni mechanicznych. Główną atrakcją prezentowaną przez tego producenta jest funkcja wtrysku prostego przy wysokim ciśnieniu.

Jaki silnik zaburtowy

Wszystkie silniki zaburtowe różnią się w pewien sposób. Jeśli potrzebujesz kupić jednostkę, która zapewniłaby długie podróże na wodzie, z pewnością musisz wybrać jednostkę napędową benzynową, ponieważ daje gwarancję całkowitej niezawodności.

Kupując silnik do łodzi należy rozważyć kilka technicznych parametrówi. Będziesz musiał wybrać między:

 • różne zasilacze (silnik łodzi benzynowy, wysokoprężny lub elektryczny),
 • różne konfiguracje (silnik zaburtowy, rufowy lub wewnętrzny),
 • różne typy silników (dwusuwowy lub czterosuwowy silnik łodzi),
 • różne tryby wtrysku (silnik łodzi z wtryskiem bezpośrednim lub elektronicznym),
 • różne moce silników (silnik 6KM, 25KM, 50KM, 100KM, czy też 250KM)

Silnik zaburtowy z silnikiem benzynowym

 • Silnik zaburtowy z silnikiem benzynowym, który jest klasycznym modelem silnika i zaspokaja wszystkie potrzeby konsumentów w swoim asortymencie. Z kolei jednostki benzynowe dzielą się na:
 • dwusuwowykompaktowe urządzenia zasilające. Wygodny w transporcie, nie kapryśny w obsłudze i paliwie, o niewielkich parametrach wagowych. Praca składa się z kilku cykli, funkcja smarowania jest połączona. Mają wysoką intensywność właściwą.
 • czterosuwowyo wyższym potencjale wydajności i trwałości. Cichsza praca w porównaniu z urządzeniami przeciwsobnymi, z wyższymi wskaźnikami wagi. Jednostki pracujące z 4 suwami pracują wyraźnie na biegu jałowym, zużywając o 25% mniej paliwa dzięki proporcjonalnemu rozkładowi energii spalania. Funkcja smarowania jest oddzielna. W przypadku silników benzynowych należy zwrócić uwagę na charakterystykę łodzi, na której nastąpi instalacja.

Silnik zaburtowy z silnikiem elektrycznym

 • Łódź zaburtowa z silnikiem elektrycznym zasilanym z akumulatora. Jednak oprócz tego musisz kupić drogą baterię i ładowarkę.

Silnik zaburtowy z silnikiem spalinowym

Zaburtowy silnik zaburtowy ze strumieniem wodnym oparty na dwusuwowych i czterosuwowych silnikach spalinowych. Zaprojektowany specjalnie do poruszania się w płytkiej wodzie. Uważane są za najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne dla tych, którzy lubią pływać obok istniejącej łodzi oraz dla fanów nart wodnych.

 

Ranking silników zaburtowych Honda

Ranking najlepsze silniki zaburtowe, to nasz osobisty rankng, który powstał na podstawie zapytań do najlepsze silniki zaburtowe marki Honda.